Skip to content

Kaupunginjohtajan joulupuurotilaisuus yrityksille 17.12.2024

Kaupunginjohtaja Eero Väätäinen kutsuu Nokian kaupungin yritykset yhteiseen joulupuurotilaisuuteen tiistaina 17.12.2024 klo 8.30 alkaen Nokian virastotalon alakertaan, Lounasravintola P&P:en. Vuosi on taas vierähtänyt ja kiitokseksi kuluneesta vuodesta kutsumme yritysten edustajat jouluiseen aamutilaisuuteen.

Jouluinen aamiainen tarjoillaan Lounasravintola P&P:ssä osoitteessa Harjukatu 21, Nokia (virastotalon alakerrassa). Tarjolla on riisipuuroa lisukkeineen, joulutorttuja, pipareita sekä kahvia ja teetä.

Joulupuuron syönnin ohella vapaamuotoista ohjelmaa:

  • 8.30 Puurotarjoilu alkaa, paikalle voi saapua omaan tahtiin
  • 9.00 Kaupunginjohtaja Eero Väätäisen tervehdys ja katsaus kaupungin ajankohtaisiin asioihin
  • 9.15 Vapaata keskustelua ja verkostoitumista kaupungin ja yritysten edustajien kesken. Tilaisuus päättyy klo 10.00 mennessä.

Lämpimästi tervetuloa kanssamme jouluiseen aamiaistilaisuuteen!

Tilaisuus on maksuton, mutta muista ilmoittautua 11.12.2024 mennessä lomakkeen kautta. Paikkoja rajoitetusti.

Viisi nokialaista yritystä kertoo, miltä kasvu näyttää eri teollisuudenaloilla ja kokoluokissa. Tutustu nokialaisiin osaajiin ja tule tapaamaan heitä Business Nokian osastolle Alihankinta 2026 -messuilla.
14.9.2026
Haluatko kasvattaa liiketoimintaasi uusille markkinoille tai löytää uusia kansainvälisiä asiakkaita ja yhteistyökumppaneita? Tervetuloa kuulemaan Business Tampereen kansainvälistymispalveluista! Nokian Kerholassa järjestettävässä tilaisuudessa kuulet, millaista tukea, verkostoja ja asiantuntija-apua on tarjolla kansainvälisen kasvun tueksi.
8.9.2026
Nokian kaupungin yrityspalvelut tukevat aloittavaa yritystä. Hymyilevä nainen pitää koulutusta neuvottelupöydän ympärillä istuville ihmisille toimistossa.
Tampereen Aikuiskoulutuskeskus TAKK tarjoaa syksyllä 2026 useita maksuttomia yrittäjäkoulutuksia niin yrittäjyyttä suunnitteleville, yritystoimintaa aloittaville kuin jo toimiville yrittäjille. Koulutukset tarjoavat käytännönläheistä osaamista, tukea liiketoiminnan suunnitteluun sekä mahdollisuuden suorittaa yrittäjyyden ammattitutkinto tai sen osia.
10.8.2026
Tervetuloa viettämään rentoa ja inspiroivaa iltaa yrittäjien seurassa Nokian Keilaamoon perjantaina 4.9.2026 klo 18 alkaen. Illan aikana pääsemme kuulemaan inspiroivan puheen Petteri Silvolalta, ja juontajana sekä improvisoijana toimii Teinilä & Puustinen Duo.
22.5.2026