Skip to content

Tule myyjäksi Nokian joulutapahtumiin

Onko sinulla tuotteita tai palveluja, joita voisit tulla myymään joulumyyjäisiin tai -tapahtumiin? Tänne uutiseen päivittyvät Nokialla järjestettävät joulutapahtumat, joihin voi varata oman myyntipaikan!
Kolme joulutonttua ja muita jouluisia käsitöitä on pöydällä.

NOKIALLA JÄRJESTETTÄVIÄ JOULUMYYJÄISIÄ:

  • Nokian kädentaitajat järjestävät myyjäiset Kerholassa 11.11.2023 klo 10-14. (Edit 6.10. Kaikki myyntipaikat jo varattu!)
  • Perinteinen Siuron joulukylä järjestetään 25.11.2023 klo 12-15 Knuutilan kartanon tunnelmallisessa pihapiirissä. Tule nauttimaan jouluisesta tunnelmasta hiljaisuuden talossa, glögituvassa, puurotuvassa sekä pihalla myyjäisistä. Joulupukki on luvannut tulla paikalle. Lapsille on myös poniratsastusta. Paikkatiedustelut ja ilmoittautumiset knuutilassatapahtuu@gmail.com
  • Tehdassaaren joulumyyjäiset 25. – 26.11.2023 järjestetään kuvankauniissa Tehdassaaressa historiallisten punatiilitehtaiden tiloissa. Vielä on mahdollista tulla omalla katoksella ulkomyyntipaikalle, sekä kysellä mahdollisia vapaita paikkoja sisätiloihin osoitteesta kulttuuri@tehdassaari.fi
  • Nokian Mammat ry järjestää 2.12. klo 17-19 koko perheen joulujuhlan ja pienimuotoiset joulumyyjäiset Kerholassa. Paikalla on myös itse joulupukki, Säilättärien jouluinen esitys, tarjoilua sekä puuhaa lapsille. Tuttuun Mammat-tyyliin väkeä varmasti on melkoisesti ja tunnelma sen mukainen! Myyntipaikkoja on vielä tarjolla, niitä voi tiedustella suoraan nokianmammat@nokianmammat.net.
  • Hinttalan kahvila, museo ja käsityöläisten joulumyyjäiset aitoissa ovat avoinna joulun alla 2.-17.12. lauantaisin ja sunnuntaisin klo 11-18. Hakulomake käsityöläisten myyntiaittoihin avautuu tiistaina 24.10. klo 9. Haku päättyy tiistaina 31.10. klo 23.59. Varausohjeisiin on hyvä tutustua ennen hakuaikaa.
  • Tredun Nokian joulumyyjäiset on 13.12. klo 14 – 18 Silta-Kampuksella. Myyjäisissä opiskelijat, yritykset ja kuntalaiset voivat tulla myymään tuotteitaan, myyntipöydän hinta 15 €, sisältäen kahvin ja joulutortun. Varaukset 30.11. mennessä Tuula Ranta-Rainio, p. 040 806 4888.
  • Joulumarkkinat Nokian Pirkkalaistorilla sunnuntaina 17.12.2023 klo 10-16. Tapahtuman järjestää Piazzatores Ky. Paikkavaraukset Inka Lylymäki, p. 0500 336 437, sähköposti piazzatores@gmail.com.

 

Puuttuuko joulumyyjäisesi tai -tapahtumasi listalta? Ilmoita niistä meille! Tiedot voi lähettää Tiina Rinne-Järvensivu, p. 050 351 8210, tiina.rinne-jarvensivu@nokiankaupunki.fi

Nokian kaupunki ja Tampereen seudun ammattiopisto Tredu järjestävät Työpaikkatori –rekrytointitapahtuman keskiviikkona 12.2.2025 klo 10 - 12 Silta-kampuksen tiloissa, osoitteessa Kankaantaankatu 4, Nokia. Työpaikkatorilla kohtaavat työnhakijat, kesätyönhakijat, työnantajat sekä rekrytointi- ja henkilöstövuokrausyritykset.
14.1.2025
Onko mielessäsi urheilu-, kulttuuri- tai yritystapahtuma – suuri kokous tai kenties messutapahtuma? AGCO Power Arena tarjoaa monipuoliset puitteet erilaisten tapahtumien järjestämiseen, ja nyt sinulla on tilaisuus tutustua areenan mahdollisuuksiin tarkemmin.
14.1.2025
Visit Nokian verkkosivusto uudistuu alkuvuonna 2025, ja jatkossa kaikki sivustolla näkyvät kohteet haetaan suoraan Visit Finlandin DataHubista. Jotta yrityksesi näkyy Visit Nokian verkkosivuilla, tietosi on lisättävä DataHubiin. Mikäli yrityksesi tietoja ei ole lisätty Datahubiin, se ei näy Visit Nokian verkkosivuilla lainkaan kevään 2025 jälkeen.
17.12.2024
Nokian kaupungin A.R. Winterin pienviljelysrahasto myöntää halpakorkoisia lainoja maatilatalouden ja maaseutuelinkeinojen edistämiseen Nokian alueella. Lainojen hakuaika on käynnissä ja päättyy 31.1.2025.
17.12.2024